نحوه ایجاد ساختار وب برای تجربه کاربران

ما قصد داریم چگونگی ساخت وب سایت خود را برای انعکاس اصول طراحی کاربر محور بررسی خواهیم کرد.  در استراتژی با سلسله مراتب صفحه، دستورالعمل های قابلیت استفاده، تحقیقات کلمات کلیدی برای نامگذاری صفحات، و همچنین بعضی از راهنمایی ها و ابزارها برای پیدا کردن نحوه جستجوی کاربران برای اطلاعات و ساختار وبسایت خود، باید به آن پاسخ دهیم.

ساختار وب سایت شما یکی از اولین مواردی است که باید هنگام ساخت یک وب سایت انجام دهید. این ساختار خواهد بود به طرح برای wireframes، طراحی، توسعه، و تجربه کاربر از وب سایت شما تبدیل شود. هنگام ایجاد این طرح، مهم است که بررسی کنید که چگونه کاربران شما فکر میکنند و اطلاعات را در اینترنت جستجو میکنند.

چگونه برای ایجاد یک ساختار وب سایت سازگار با وب سایت SEO به عنوان مثال برای تجربه بهتر کاربر

سلسله مراتب وب سایت
ابتدا با ایجاد یک ساختار وب سایت عمومی یا نقشه سایت، مانند مثال بالا، شروع کنید. مهم است که ناوبری خود را ساده تر کنید تا بهترین شیوه های کاربردی را دنبال کنید. شما می خواهید یک ساختار وب سایت قابل پیش بینی را با سلسله مراتب منطقی ایجاد کنید که تمرکز آن بر صفحات سطح بالا و زیر صفحات مربوطه است.

شروع با صفحه اصلی در بالای قیف، مهمترین صفحه فرود است. پس از آن شما می خواهید صفحات دسته بندی را به ترتیب اهمیت آنها، سپس دسته های زیر مربوط به آنها و در نهایت صفحات محصول / سرویس / مقاله جداگانه قرار دهید. این سلسله مراتب صفحه ای قوی و عمق را ایجاد خواهد کرد که باعث می شود که سایت برای کاربران شما حرکت کند و از طریق موتورهای جستجو ساده تر شود.

پذیرایی به موتورهای جستجو
اولین قدم برای بهینه سازی موتور جستجوی قوی این است که اصل را در پشت موتورهای جستجو درک کنید. هدف اصلی موتور جستجو این است که کاربر با پاسخ به سوال خود را به سرعت و با دقت به عنوان امکان پذیر ارائه دهد. با توجه به این موضوع، باید سایت و محتویات آن را به صورت منطقی و با اولویت اول شخص تنظیم کنید.

هنگامی که یک موتور جستجو وب سایت شما را به نمایش می گذارد تا آن را برای نتایج جستجو آن نشان دهد، مسیر کاربر در یک وب سایت را تقلید می کند. اگر این مسیرهای کاربر بهتر بهینه سازی شوند، وبسایت شما رتبه بیشتری خواهد داشت، بنابراین در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط بالاتر خواهد بود. بنابراین، مهم است که ساختار وب سایت خود را برای محدود کردن محدودیت های موتور جستجو تنظیم کنید. سادهتر ساختار و عمق، سادهتر شدن آن برای Google برای خزیدن و نشان دادن آن است.

نام صفحه قابل استفاده
گزینه های ناوبری خود را به عنوان کوتاه و ساده که ممکن است نگه دارید. در مورد “درباره” کافی نیست “درباره شرکت ما” بگویید. همچنین، در صورت امکان، سعی کنید جهت حرکت زیر هشت گزینه را نگه دارید. با تمرکز بر نیازهای کاربر به عنوان اولین قدم، شما یک تجربه کاربری بهتر را ایجاد می کنید که باید طول مدت زمان بازدید و میزان بازدهی پایین تر، که موتورهای جستجو را به عنوان شاخص های مهم کیفیت و ارتباطات در نظر می گیرند، ایجاد کند.

تحقیق کلید واژه
هنگامی که ساختار وب سایت اولیه خود را مشخص کرده اید، وقت آن است که شروع به تحقیق درباره آنچه کاربران در جستجوی شما هستند را ببینید تا ببینید که چگونه با ساختار وبسایت شما سازگار است. در Brolick، ما از ابزارهایی مانند Moz Keyword Explorer و Keyword Planner از AdWords برای تحقیقات کلیدی استفاده می کنیم. اول، ما با مشاهده سطح بالای صفحه یا موضوع بخش شروع می کنیم و سپس به کلمات جستجوی مرتبط و کلمات کلیدی مرتبط پی می بریم. هنگامی که ما به این سطح گرانشی می رویم، رقابت را تجزیه و تحلیل میکنیم تا ببینیم آیا فرصتی برای رتبه بندی داریم یا اینکه صفحه نتایج جستجو به وسیله بازیکنان بزرگ مانند نیویورک تایمز یا ویکیپدیا متعلق به آن است.

در این مرحله، شما می خواهید تعادل بین اهداف کلیدی کسب و کار، نیازهای کاربر، و رقابت ایجاد کنید و سپس هدف قرار دادن کلمات و عبارات خاص در وب سایت را آغاز کنید. تحقیقات کلیدی به شما کمک می کند نام های صفحه قوی خود را که با آنچه که کاربران برای جستجو انجام می دهند، انتخاب کنید و در نهایت صفحات را با این اطلاعات مفید وارد کنید. پس از آن شما می توانید شروع به تعیین اولویت بندی کلمات کلیدی و یا ایجاد صفحات به اهمیت SEO بیشتر به بخش های خاص از وب سایت شما.

مثلا
جستجو در اطراف کلمه کلیدی واژه “تعمیر حرارت” در Moz نشان می دهد که همین کاربران نیز احتمالا برای جستجو برای “تعمیر کوره”.

تعمیرات گرمایش Moz رتبه بندی

از آنجا که این اصطلاح نزدیک به کلید واژه هدف مرتبط است و مقدار قابل توجهی از ترافیک جستجو را دریافت می کند، لازم است که در وب سایت شما موجود باشد. واقعیت آن است که این یک موضوع خاص تر از اصطلاح عمومی “تعمیر حرارت” است که نشان می دهد که محتوای مرتبط با تعمیر کوره، یک طبقه بندی ارزشمند و منطقی در بخش تعمیر گرما ایجاد می کند.

چگونگی ساخت یک ساختار وب سایت دوستانه برای تجربه بهتر تجربه گرمایش، به عنوان مثال

این نکته کلیدی در طراحی وب سایت متمرکز بر SEO است که می تواند وب سایت شما را ایجاد کند.

بسیاری از طراحان وب به طور کامل نمی فهمند که چگونه SEO تاثیر کلی تجربه کاربر و مسیر کاربر را دارد.
مهم است که بدانیم چگونه موتورهای جستجو صفحات شخصی را رتبه بندی می کنند. گاهی اوقات اولین تجربه کاربر با سایت شما، یک صفحه بسیار خاص است که با جستجوی جستجوی طولانی کشف شده است. سپس آنها به جستجوی سایت خود به عقب، از یک موضوع بسیار خاص، و سپس رفتن به صفحه اصلی و درباره به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد نام تجاری خود را ادامه دهید. طراحی وب سایت خوب این پژوهش SEO را انجام می دهد و ناوبری را به صفحه اصلی یا ذهنیت بالا نمی برد.

بهترین روشهای SEO
پس از دریافت بینش به آنچه که کاربران در جستجوی هستند، مهم است که مطمئن شوید که هر صفحه وب به درستی قرار داده شده است. بعدا می خواهید مطمئن شوید که از H1s، H2s، H3s، و غیره به درستی از لحاظ سلسله مراتبی تایپوگرافی استفاده می کنید و کلید واژه های اصلی شامل و تکرار در کپی بدن است. چیزهای دیگر مانند پیوند متقابل صفحه، تگ های تصویری تصویر، نشانه گذاری طرح و متا اطلاعات مرتبط نیز می توانند رتبه بندی ارگانی شما را بهبود ببخشند.

در نتیجه
هنگامی که شما در طراحی وب سایت دوستانه در مراحل ابتدایی برنامه ریزی تمرکز می کنید، شما یک سایت را برای فهرست گوگل آسان می کنید. اما مهمتر از همه، آن نیز دارای محتوای کلیدی غنی است که هدف قرار دادن واژگانی است که کاربران شما در جستجوی آن هستند، بنابراین بهترین تجربه کاربری را ایجاد می کند و وب سایت شما را آسان تر پیدا می کند و در نهایت موفق تر می شود.

دیدگاه‌تان را بنویسید: